שווה בדיקה

5 שיטות מקוריות לבחירת שמות לבנים

נמצאים בשלבים אחרונים של ההריון? אולי כבר עם תינוק טרי בידיכם? אחת המשימות שהורים רבים מתקשים איתה, היא לבחור שם לילד או לילדה שלהם. מחפשים אחר שיטות שיהפכו את המשימה הזו להרבה יותר פשוטה וברורה? בכדי לסייע לכם בכך, החלטנו לשתף אתכם ב – 5 שיטות מקוריות לבחירת שמות לבנים אשר יהפכו את הלבטים שלכם להרבה יותר קלים.

צילום: VinothChandar

נמצאים בשלבים אחרונים של ההריון? אולי כבר עם תינוק טרי בידיכם? אחת המשימות שהורים רבים מתקשים איתה, היא לבחור שם לילד או לילדה שלהם. מחפשים אחר שיטות שיהפכו את המשימה הזו להרבה יותר פשוטה וברורה? בכדי לסייע לכם בכך, החלטנו לשתף אתכם ב – 5 שיטות מקוריות לבחירת שמות לבנים אשר יהפכו את הלבטים שלכם להרבה יותר קלים. אנו בטוחים ששימוש בשיטות הללו יאפשר לכם למצוא שם בתוך זמן קצר.

  • קוראים לילד על שם קרוב משפחה – יש לכם קרוב משפחה שאתם אוהבים? תוכלו להעניק את השם שלו לבן ואפילו לערוך לו שינוי קטן שיהיה יותר עדכני. כך שאם יש לכם דוד שקוראים לו בנימין, אז תוכלו לקצר לבן ולהעניק את השם לילד. 
  • מקבלים רעיונות מהתנ"ך – בספר התנ"ך ניתן למצוא מאגר של שמות שמקושרים להיסטוריה שלנו בתור העם היהודי. כך שאם אתם מחפשים שם שיוכל להמשיך את הקשר שלכם ליהדות ולצד זאת גם להיות מיוחד, תוכלו לחפש במקומות שונים בתנ"ך אחר שמות מעניינים.
  • הולכים על כיוון של חו"ל – אם אתם פחות מתחברים לשמות הישראלים, אז דעו לכם שתוכלו להפוך את הבחירה שלכם לבעלת שיק של חו"ל על ידי כך שתבחרו שם לועזי. האפשרויות הן בלתי נגמרות ואתם רק צריכים ללכת על שם שנשמע לכם טוב ונעים.
  • בחירת שם לפי אדם נערץ – יש כוכב כדורגל או אישיות מוכרת שמהווים השראה למהלך חייכם? יהיה כדאי לכם לשקול ולבחור בשם הילד לפי אותו אדם. כך זה רק יזכיר לכם עד כמה אתם אוהבים גם את הילד שלכם וגם אולי תעניקו לו את כל התכונות הטובות של הדמות האהודה עליכם.
  • תיאור התחושה שהוא העניק לכם – כשהילד נולד הוא הסב לכם אושר? אז אולי תוכלו לקרוא לו אושר. אם ישנה תחושה מסוימת שחשתם בה במהלך לידת הילד, אז כמובן שתוכלו לבחור שם מעולה על ידי כך שתתארו את התחושה במילה ותעניקו אותה בתור שם לילד.

בחירת שמות לבנים – האתגר

כפי שנוכחתם לדעת בחירה של שם לילד זוהי משימה מאתגרת למדי. בנוסף לטיפים שהזכרנו לעיל עליכם לחשוב בצורה מקורית, לאמץ את הגישה הנכונה ולנסות לחשוב קצת מחוץ לקופסה בעת בחירת השם. המורכבות של התהליך להורים נובעת מכך שלשם הנבחר תהיינה השלכות על איכות חייו של הילד בבגרותו. השם משקף את האני של הילד במידה רבה ומשחק תפקיד בתהליך החיברות של הילד. לדוגמא, ילד שיגדל עם שם מיושן כמו ירמיהו יכול לפתח חוסר ביטחון וקשיים בהסתגלות חברתית לאור התגובות וההקנטות מצד בני גילו. דוגמא אחרת היא שם לא מקורי לעומת ילד עם שם מקורי ומיוחד. הילד עם השם המקורי יחוש ביטחון עצמי ויפתח מודעות עצמית וביטחון עצמי שהוא מיוחד עם יכולות נדירות. ישנן עוד אסכולות וגישות שעליהם תוכלו להרחיב בשפע ברשת.

כמה טיפים אחרונים:

נסיים בטיפים שווים אחרונים שתוכלו להשתמש בהם על מנת להפוך את בחירת השם לקלה יותר. הראשון הוא להתייעץ עם קרובי המשפחה שלכם. תוכלו להתייעץ עם האחים, האחיות, ההורים והדודים, אשר בוודאי ישמחו להעניק לכם טיפים ולעזור לכם לבחור מבין השמות השונים שעלו בדעתכם. כך גם יהיה לכם יותר ברור איך השמות הללו לדעתם של אחרים ולבסוף תוכלו להחליט בקלות.

וטיפ הזהב לסיום, חפשו ברשת. כן כן, עשו גוגל על רשימות שמות לבנים. תופתעו לגלות אילו רשימות מעולות ומושקעות תוכלו לדלות. דווקא בדרך הכי טריוויאלית שם תמצאו את מה שאתה מחפשים.


5 שיטות מקוריות לבחירת שמות לבנים

תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


הנצפים ביותר

‎למעלה

אהבתם את התכנים שלנו?לחצו לייק וקבלו עדכונים שוטפים

טעות בפרסום?

עזרו לנו להבין את הטעות, כתבו לנו דרך תיבת הטקסט את הטענה ואנחנו נשמח להתייחס ולתקן את הפרסום. לפרטים נוספים צרו קשר דרך [email protected]

x
עדכון שבועי על תוכן מרחבי הרשת לתיבת המייל שלכם, מתאים? הרשמו עכשיו !

הרשמו באמצעות כתובת המייל שלכם ותהנו מעדכון שבועי קבוע של החדשות החמות מרחבי הרשת, ובחינם!

באתר זה פועלת אמנת פרטיות ואנטי-ספאם