פרה אדומה
ביקורות סרטים

פרה אדומה

אור משלים פערים וסוף סוף בודק את סרטו של הבמאי ציביה ברקאי יעקב, פרה אדומה.

צילום: ShanMcG213

בקרוב מאוד תעבור שנה שלמה מאז בכורת הסרט "פרה אדומה" בפסטיבל סרטים בברלין, הגעתו לאקרנים בארץ הייתה צרופה בעליות ובמורדות, זכייתו בפרס הסרט והשחקנית בפסטיבל הקולנוע ירושלים ועד להתעלמות הדי מפתיעה מצד האקדמיה הישראלית שזיכתה אותו רק בארבע מועמדויות ועכשיו שסוף כל סוף ניתנה לי הזדמנות לצפות בסרט, אני יכול להגיד במאה אחוז כי לא התאכזבתי.

עלילת הסרט פרה אדומה

הסיפור עוסק בדמותה של בני שחיה לבדה עם אביה יהושוע בהתנחלות בסילואן שבמזרח ירושלים. כשבאה לעולם עגלה אדומה כשרה, אביה מטיל על בני את התפקיד לדאוג לפרה, באותו הזמן מוצאת בני אהבה חדשה בדמותה של יעל, בת שירות לאומי, הקשר עם אביה מתחיל להתפורר. המתח הולך וגובר, האם תצליח בני ליצור לה וליעל עתיד משלהן?

אני מתקשה לזכור את הפעם האחרונה בה נדהמתי באופן שווה מקאסט ישראלי בסרט: העדינות של אביגייל קובארי, הפגיעות של מורן רוזנבלט, הקשיחות והחמימות של גל תורן. כל אלו מצליחים לברוא עולם ומלואו, אמיתי וסוחף, כזה שלא אכפת לך להישאר בו עוד כמה שעות.

צילום: Visualhunt

ובאופן כללי מצאתי את עצמי במהלך השעה ושלושים ושתיים דקות שלו נעטף במעין שמיכה של חמימות, חלק מן הקרדיט אני נותן גם לצלם בועז יעקב, אשר ממשיך לחזק את מעמדו כאחד מן הצלמים הכי מוכשרים בארץ ועבודתו ב"פרה אדומה" אינה שונה מעבודותיו הקודמות.

אך בשל היותו קטן ואינטימי, ׳פרה אדומה׳ מתקשה מאוד להשאיר רושם רגשי מספיק חזק עם סיומו, בשל מספר גורמים שונים, הכוללים את אי יכולתו של התסריט לפתח את הפוליטיקה ונקודת מבטם של המתנחלים המרגישים מעט בשוליים, למרות שסיפור האהבה שבמרכזו חשוב באותה מידה.

"פרה אדומה" אולי אינו מפותח מספיק ואם זאת אין מדובר כאן במעשייה דלה. הוא יפיפייה, לעיתים מהפנט וחשוב מכל מבוצע לשלמות. שווה לצפייה אם לא בשביל המשחק.

אור פז

פרה אדומה

תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


הנצפים ביותר

‎למעלה

אהבתם את התכנים שלנו?לחצו לייק וקבלו עדכונים שוטפים

טעות בפרסום?

עזרו לנו להבין את הטעות, כתבו לנו דרך תיבת הטקסט את הטענה ואנחנו נשמח להתייחס ולתקן את הפרסום. לפרטים נוספים צרו קשר דרך [email protected]

x
עדכון שבועי על תוכן מרחבי הרשת לתיבת המייל שלכם, מתאים? הרשמו עכשיו !

הרשמו באמצעות כתובת המייל שלכם ותהנו מעדכון שבועי קבוע של החדשות החמות מרחבי הרשת, ובחינם!

באתר זה פועלת אמנת פרטיות ואנטי-ספאם