מדע וטכנולוגיה

ספרו לי עוד על עצמכם – צוקרברג מעוניין להכיר אתכם יותר טוב

פייסבוק

שינוי נוסף באלגוריתם הפיד בפייסבוק צפוי לתת תעדוף לתכנים מותאמים לכם אישית

צילום: pixabay

עיון בדברי הימים של התאגידים מעלה שלא מעט חברות שנחשבו למובילות, ענקיות ונצחיות בתחומן, גם אם החזיקו במעמד זה מספר שנים, מצאו את עצמן לבסוף בצד הלא הטוב של ההיסטוריה, זנוחות בצד הדרך או במקרה היותר פופולארי נמכרות, מפורקות ונעלמות כליל. הימור לא פרוע ממש, יהיה שההבנה הזו על גודל המעמד המוביל מקועקעת למארק צוקרברג על החזה, עניין שמוביל אותו לערוך ניסוי פייסבוק בנסיון מתמיד לצפות את השינויים הצפויים ולהתכונן להם. אחד הביטויים לתרבות הארגונית הנ"ל היא קצב הולך וגובר של שינויים שמכניסה החברה באלמנט המרכזי של החוויה הפייסבוקאית – הפיד. העדות העדכנית למדיניות הנ"ל הגיעה בדמות שינוי באלגוריתם עליו הודיעה החברה, הפעם, מתוך מטרה מוצהרת- ליצור מערכת ניקוד משוכללת יותר לתכנים, שתגרום לך שבפיד האישי של כל משתמש יוצגו תכנים מותאמים יותר לתחומי העניין והתחביבים האישיים שלו.

את מהות השינוי בפיד נימקה פייסבוק בסקרי עומק שביצעה מהם עלה: "בהכללה מצאנו כי אנשים מתארים תכנים כבעלי ערך אינפורמטיבי עבורם אם הם נוגעים בתחומי העניין שלהם, אם הם מערבים אותם בדיון רחב יותר הקרובים אליהם או אם הם מציגים מידע חדשותי על סביבתם״. בהתאם לממצאים שהוזכרו בכתבה (הדי ברורים מאליהם יש להודות) מסתמן שהאלגוריתם ידרג את התכנים שיחשבו בעלי הערך האינפורמטיבי הרב ביותר למשתמש ולאחר מכן אף יבצע התאמה נוספת בהתאם לקשרים החברתיים בין מפרסם התוכן (סטטוס, תמונה, וידאו, אירוע וכו') ובין המשתמש.

מה זה אומר בפועל? השורה התחתונה מן המהלך, כפי שמסתמן מהודעות קודמות מבית פייסבוק היא שהחברה פועלת לתת תיעדוף לתכנים אישיים של משתמשים על פני תכנים פופולריים של גופים וארגונים (לדוגמא כלי תקשורת הפועלים במדיה החברתית).


תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


הנצפים ביותר

‎למעלה

אהבתם את התכנים שלנו?לחצו לייק וקבלו עדכונים שוטפים

טעות בפרסום?

עזרו לנו להבין את הטעות, כתבו לנו דרך תיבת הטקסט את הטענה ואנחנו נשמח להתייחס ולתקן את הפרסום. לפרטים נוספים צרו קשר דרך [email protected]

x
עדכון שבועי על תוכן מרחבי הרשת לתיבת המייל שלכם, מתאים? הרשמו עכשיו !

הרשמו באמצעות כתובת המייל שלכם ותהנו מעדכון שבועי קבוע של החדשות החמות מרחבי הרשת, ובחינם!

באתר זה פועלת אמנת פרטיות ואנטי-ספאם