ביקורות סרטים

משפחה בהפתעה

דני בון חוזר בקומדיה חדשה, האם היא שווה צפייה?

לעיתים כלל ולא צריך להמציא מחדש את הגלגל כשזה נוגע לבידור פשוט, עכשיו כשזה נוגע לקומדיות הצרפתיות שהפכו לז'אנר בפני עצמן בארץ, המשפט "בידור פשוט" יכול לשמש תירוץ או מילת קוד לקולנוע חסר כל השראה, כזה שלא מתאמץ בהרבה ונשכח מיד עם עזיבתכם את האולם. ואם אנו כבר בנושא של קומדיות צרפתיות, יש לציין את מי שהוא ככל הנראה המומחה בז'אנר, הלא הוא דני בון.

עם כניסתי לסרטו החדש "משפחה בהפתעה" היו לי חששות כי סרטו לא יצליח לעבור את בר הבינוניות שהציבו הקומדיות הצרפתיות בשנים האחרונות, אך להפתעתי הרבה מדובר בסרט מצחיק מאוד, ואינני מדבר ברמה של גיחוך כל כמה דקות, אלא ברמה של צחוק מתגלגל. אך יש גם לקחת בחשבון כי חלק קטן מבדיחותיו יכולות להרגיש זולות באופן הגשתן והפאנץ' ליין.

ועם זאת יש לציין כי לסרט יש לב ענקי וכוונות טובות בסיפור ובמסר שמנסה להעביר ביקורת על דעות קדומות וסטריוטיפים על החברה הגבוהה והתחתונה בפריז, שבסופו של דבר אין הבדל משמעותי ביניהן והכל הופך את החוויה ליותר מעניינת כאשר מבינים את סיפור חייו של דני בון ועד כמה בעצם אישי בשבילו הסרט.

כקומדיה, אין כל ספק שהוא עובד נהדר. החלק הדרמטי שלו מצד שני ובכן לוקה מעט. כל הסצינות הרגשיות שלו, אלו שמהוות את הלב הפועם של הסיפור, מרגישות די מאולצות ומגיעות מאמצע שום מקום. ברגע אחד אני מוצא את עצמי צוחק ופתאום אני שומע ברקע קול כינור המסמל עד כמה הסצינה אמורה להיות רצינית עכשיו מבלי לתת שום אמון בקהל צופיו. ועד כמה שהסיפור יכול בהתחלה להיות פשוט, לקראת סופו חלק מקווי עלילתו נשארים בלתי פתורים. דבר שכנראה לא יפריע לרוב הצופים שבאו מבעוד מועד לראות משהו קליל לצפייה.

"משפחה בהפתעה" הוא חוויה מצחיקה, אכן זה לא סרט מושלם אפילו לא כזה שכדאי לראותו על המסך הענק. למי שנגמרו לו האופציות לסרטים לראות בקולנוע עד להגעתם של הבלוקבסטרים לקראת סוף החודש, מדובר כאן בבידור כיף ולא מחייב.

אור פז

משפחה בהפתעה

תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


הנצפים ביותר

‎למעלה

אהבתם את התכנים שלנו?לחצו לייק וקבלו עדכונים שוטפים

טעות בפרסום?

עזרו לנו להבין את הטעות, כתבו לנו דרך תיבת הטקסט את הטענה ואנחנו נשמח להתייחס ולתקן את הפרסום. לפרטים נוספים צרו קשר דרך [email protected]

x
עדכון שבועי על תוכן מרחבי הרשת לתיבת המייל שלכם, מתאים? הרשמו עכשיו !

הרשמו באמצעות כתובת המייל שלכם ותהנו מעדכון שבועי קבוע של החדשות החמות מרחבי הרשת, ובחינם!

באתר זה פועלת אמנת פרטיות ואנטי-ספאם