ביקורות סרטים

מרי מלכת הסקוטים

על הנייר יש כאן דרמה תקופתית מרגשת ויפיפייה, המבוססת על חייה של אחת מן הדמויות הכי חשובות בהיסטוריה המודרנית. אז איפה טעינו בדרך?
עיבוד חדש לסיפורה של מרי מלכת הסקוטים.

על הנייר יש כאן דרמה תקופתית מרגשת ויפיפייה, המבוססת על חייה של אחת מן הדמויות הכי חשובות בהיסטוריה המודרנית, כזאת שמונעת על ידי הופעתן של שתי שחקניות שהוכרזו בשלל כלי תקשורת כהדבר הגדול הבא. ועם זאת שום דבר מזה לא מצליח לעבוד, יש לציין כי מדובר בסרטה הראשון של ג'וסי רורק, המוכרת יותר בעולם התיאטרון עם גרסותיה ל"מהומה רבה על לא דבר" ו"קוריולאנוס" , עוד קצת אימון לקראת סרטיה הבאים והתרחקותה מהמעגל התיאטרלי, ויש כאן פוטנציאל ליוצרת קולנועית בעלייה.

עלילתו מתעסקת במרי, מלכת סקוטלנד בניסיונותיה להדיח את בת דודתה, המלכה אליזבת הראשונה, מכס המלכות של אנגליה ולזכות בכתר הנחשק.

"מרי מלכת הסקוטים" הוא סרט מהדור הישן שהוליווד נהגה לעשות, דרמה תקופתית מבלי הרבה התחכמויות, עוד מהתחלתו זה כלל לא הפריע לי. מבחינה ויזואלית הוא סרט יפיפייה להפליא מתלבושותיו ועד לצילום שלו. אך לאחר מכן, כאשר הובן לי כי חוץ מהאסתטיות שלו, אין לו הרבה מה להציע לקהל הרחב. את הנאתו ניתן להפיק באותה מידה מקריאת ספר היסטורי בעל שנים עשר כרכים. כל היופי שלו לא מצליח להחזיק תסריט דל ובינוני שלא במקרה מרגיש כי הכל לקוח מהצגת תאטרון מאשר יצירה קולנועית מלהיבה. יותר מזה קשה שלא להשוות אותו לדרמות תקופתיות אחרות שהצליחו להשיג את האיזון העדין בין בידור מרהיב לבין ממתק לעיניים.

המשחק של שתי השחקניות (סירשה רונן ומרגו רובי) שהוכיחו בעברם עד כמה טובות הן יכולות להיות, מותאם בדיוק לרוחה של היצירה. שני תפקידים המרגישים מבוזבזים וחסרי חשיבות בהשוואה למה שהן עשו בעבר, וזאת מבלי לציין את מרגו רובי והעובדה המצערת שזמן המסך שלה היה מוגבל ולא אפשר לה לאחוז כמו שצריך בתפקידה כמלכה אליזבת.

"מרי מלכת הסקוטים" עונה על ההגדרה של סרט בינוני. סרט מיושן שהוליווד כבר מזמן לא מייצרת. יכול להיות והדבר החיובי שיצא מכך היא ההכרות שלנו עם הכישרון חדש בענף הקולנועי?

ימים יגידו.

אור פז

תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


הנצפים ביותר

‎למעלה

אהבתם את התכנים שלנו?לחצו לייק וקבלו עדכונים שוטפים

טעות בפרסום?

עזרו לנו להבין את הטעות, כתבו לנו דרך תיבת הטקסט את הטענה ואנחנו נשמח להתייחס ולתקן את הפרסום. לפרטים נוספים צרו קשר דרך [email protected]

x
עדכון שבועי על תוכן מרחבי הרשת לתיבת המייל שלכם, מתאים? הרשמו עכשיו !

הרשמו באמצעות כתובת המייל שלכם ותהנו מעדכון שבועי קבוע של החדשות החמות מרחבי הרשת, ובחינם!

באתר זה פועלת אמנת פרטיות ואנטי-ספאם