ביקורות סרטים

ילד מחוק

בסרטו השני ״ילד מחוק״ ג'ואל אדגרטון מכוון גבוה. האם הוא יצליח לקלוע למטרה?

צילום: CJF20

משהו בי מנע ממני לראות את "ילד מחוק", חשבתי לעצמי: זאת רק עוד מלודרמה פשוטה, כזאת שחשוב לה לדחוף את אמירתה מאשר לפתח לעומק את סיפורה ואת דמויותיה. ולמרות זאת החלטתי ללכת בשל הכישרון שעומד מאחורי המצלמה, ג'ואל אדגרטון, שסרטו הקודם "המתנה" הצליח לתפוס את תשומת ליבי בשל תפניותיו הבלתי צפויות והמשחק המעולה של צוות השחקנים. לבסוף טיפה התאכזבתי. קיבלתי את מה שציפיתי ועדיין בכל זאת יש בסרט הזה משהו.

״ילד מחוק״ מבוסס על סיפור אמיתי, ג'ראד בן ה-19 יוצא מהארון בפני הוריו, הוריו מתקשים לקבל את הבשורה ובהוראת הכומר מנסים לסייע לבנם. כעת ג'ראד עומד להצטרף לסדנת המרה לנערים הומוסקסואלים אשר נתמכת על ידי הכנסייה. האם יצליחו להתאימו לחברה דתית קפדנית או שהחברה תלמד לקבלו?

ברגעיו הכי אפקטיביים (למרות שהיו מעטים), התרגשתי עד דמעות יותר מכל סרט אחר שיצא לי לראות בשנה האחרונה, המשחק מצוין כאשר בולטים לטובה: לוקאס הדג'ס וניקול קידמן. שדמויותיהם היו פי שתיים יותר מפותחות ואמינות מאשר הדמויות האחרות בסרט. בנוסף, מערכת היחסים של ג׳ראד ואמו מהווים חלק מהרגעים הכי יפים שיש לתסריט להציע.

ועם זאת, הליבה הדרמטית שלו לוקה בחסר במהלך שתי מערכותיו הראשונות בשל אי יכולתו של התסריט לפתח את דמויות המשנה מעבר לאישיותם הדלה. למרות שהמשחק לא רע, קשה לי לספר הרבה על הדמויות האלו, ראסל קרואו בתפקיד האב הדתי הנוקשה, אדגרטון בתפקיד אחראי המחנה הקשוח, כל הדמויות האלו ועוד אינן ממש משרתות את הסיפור או את המסר הברור שמנסה אדגרטון להציג לצופיו.

״ילד מחוק״ הוא סרט חשוב בהחלט, ורגעיו הדרמטיים הטובים אולי מעטים אך הם מרגשים. ובכל זאת הוא די דל בכל מה שקשור לשאר דמויותיו וחלקי הסיפור שלו, הקפיצה של אדגרטון ממותחן פסיכולוגי למלודרמה סוחטת דמעות היתה צעד מעט נועז. כולי תקווה כי לקראת סרטו השלישי יצליח אדגרטון למצוא את מקומו.

אור פז

ילד מחוק

תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


הנצפים ביותר

‎למעלה

אהבתם את התכנים שלנו?לחצו לייק וקבלו עדכונים שוטפים

טעות בפרסום?

עזרו לנו להבין את הטעות, כתבו לנו דרך תיבת הטקסט את הטענה ואנחנו נשמח להתייחס ולתקן את הפרסום. לפרטים נוספים צרו קשר דרך [email protected]

x
עדכון שבועי על תוכן מרחבי הרשת לתיבת המייל שלכם, מתאים? הרשמו עכשיו !

הרשמו באמצעות כתובת המייל שלכם ותהנו מעדכון שבועי קבוע של החדשות החמות מרחבי הרשת, ובחינם!

באתר זה פועלת אמנת פרטיות ואנטי-ספאם