חדשות בעולם

מפעל אנרגיה סולרית יוקם על חורבות הכור הגרעיני באוקראינה

למרות שברוסיה, ענקית הגז והנפט, עדיין לא קמו קולות רבים הקוראים למעבר לשימוש בצורות אנרגיה ירוקות, באוקראינה, השכנה הקטנה מהמערב, כבר מוכנים למעבר.

צילום: Pixabay

למרות שברוסיה, ענקית הגז והנפט, עדיין לא קמו קולות רבים הקוראים למעבר לשימוש בצורות אנרגיה ירוקות, באוקראינה, השכנה הקטנה מהמערב, כבר מוכנים למעבר. המעבר לשימוש באנרגיה ממקורות מתחדשים (אנרגיה סולארית, אנרגיה מהרוח)טומן בחובו יתרונות רבים, לא רק שהדבר מצוין לאיכות הסביבה, אלא כך גם תשתחרר אוקראינה מהתלות בנפט והגז הרוסי, ותוכל לצאת לדרך חדשה של עצמאות אנרגיה. בגלל כל זאת ועוד, אומר סרגיי סבצ'וק, בכיר בסוכנות האחראית על החיסכון באנרגיה בקייב, המעבר למקורות אנרגיה מתחדשים נמצא כיום בראש סדר העדיפויות של הממשלה האוקראינית.

solar-panel-array-1591350_960_720צילום: Pixbay

כבר בימים אלו מתכננת הממשלה באוקראינה את הקמתו של מפעל אנרגיה סולרית גדול ומפעל לביו-גז באיזור הנטוש המקיף את הכור הגרעיני צ'רנוביל, שבועיים בלבד מאז שהאיזור נפתח מחדש לפיתוח.

כיום אוקראינה מפיקה כמחצית מהאנרגיה שלה ב 15 כורים גרעיניים מימי השלטון הסובייטי, למרות אסון צ'רנוביל שקרה ב 1986 וזיהם חלקים נרחבים מהמדינה. מלבד הכורים, מקור האנרגיה העיקרי של אוקראינה הוא ייבוא נפט וגז מרוסיה אך בעקבות מתיחות פוליטית בין שתי המדינות מנסים באוקראינה לצמצם את הייבוא ובכך גם את התלות של אוקראינה בחסדי רוסיה.

מפעל ביו-גזצילום: Pixabay

הפרויקט שמתכננת ממשלת אוקראינה איננו זול. לפי ההערכות, מעל מיליארד דולרים ידרשו להשלמת הבניה, מה שידרוש מימון ממקורות חיצוניים. כשיושלם הפרויקט הוא צפוי לספק כ-11 אחוזים מכלל צריכת החשמל של אוקראינה.

מומחים מעריכים כי דרכה של אוקראינה לא תהיה קלה. עלויות ההקמה הגבוהות של המפעלים בצ'רנוביל ואי השקט הפוליטי השורר במדינה עלולים לעכב זמן רב את הפרויקט, ועדיין, כל שינוי שמטיב עם כדור הארץ הוא מבורך ואנו מאחלים לאוקראינה בהצלחה בדרכה החדשה והירוקה יותר.

 

 


תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


הנצפים ביותר

‎למעלה

אהבתם את התכנים שלנו?

לחצו לייק וקבלו עדכונים שוטפים

טעות בפרסום?

עזרו לנו להבין את הטעות, כתבו לנו דרך תיבת הטקסט את הטענה ואנחנו נשמח להתייחס ולתקן את הפרסום. לפרטים נוספים צרו קשר דרך [email protected]

x
עדכון שבועי על תוכן מרחבי הרשת לתיבת המייל שלכם, מתאים? הרשמו עכשיו !

הרשמו באמצעות כתובת המייל שלכם ותהנו מעדכון שבועי קבוע של החדשות החמות מרחבי הרשת, ובחינם!

באתר זה פועלת אמנת פרטיות ואנטי-ספאם